KTeknik Servis Beylikdüzü - Beykent/ İSTANBUL

Beylikdüzü Macbook Tamiri Servisi

Beylikdüzü Macbook Tamir Hizmetlerimiz Nelerdir?

 

Teknolojinin hızla gelişim göstermeye devam ettiği günümüz dünyasında bilgisayarlar gerek iş hayatında gerek günlük yaşamda vazgeçilmez birer parça haline gelmiş durumda. Kullanıcıları için birbirinden farklı ve yeni teknolojiler geliştiren Apple markasının bir ürünü olan Macbook dizüstü bilgisayarlar da bu vazgeçilmez parçaların en iyi örneklerinden biri halindedir. Konforlu bir kullanıcı deneyimi sunmasının yanı sıra dayanıklı olması ile de kullanıcılarının gönlünü fetheden Macbook’lar hassas cihazlar olduğu için zaman zaman bakım ve Macbook tamiri işlemine ihtiyaç duymaktadır. KTeknik Servis, bilgisayar mühendislerinden oluşan profesyonel kadrosu ve 22 senelik tecrübe ve birikimi ile Macbook tamiri hizmeti vermektedir. Farklı modellerdeki Macbook bilgisayarlar için de geçerli olmak üzere sunduğumuz Macbook tamiri hizmetlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 

 • Macbook kasa ve menteşe tamiri
 • Macbook adaptör tamiri
 • Macbook ekran tamiri
 • Macbook anakart tamiri
 • Macbook klavye tamiri
 • Macbook sıvı teması tamiri
 • Macbook bakım ve performans hizmetleri
 • Macbook harddisk tamiri
 • Macbook fan tamiri
 • Macbook kamera tamiri
 • Macbook şarj aleti tamiri
 • Macbook Pro Hoparlör Tamiri
EKRAN TAMİRİ
SIVI TEMAS
YÜKSELTME
YAVAŞ ÇALIŞMA SORUNLARI

Beylikdüzü Macbook Kasa ve Menteşe Tamiri

 

Ekran ve klavyenin de bulunduğu kasa bölgesini birleştiren parçalara menteşe adı verilir. Macbook dizüstü bilgisayarlarınızı açıp kapatırken veya uygun bir açıya getirmeye çalışırken kullanılır. Bir kullanıcının ortalama olarak günde 10 defa dizüstü bilgisayarını açıp kapattığı düşünülürse bu kadar sık kullanıldığı için haliyle en kolay yıpranan bölümüdür. Menteşeler zamanla veya küçük kazalar ile hasar görüp veya gevşeyerek Macbook tamiri hizmetine sebep olur. Menteşe ile ilgili problemler zaman içinde hızlı bir biçimde ilerler, ekranın işlevselliğinin kaybolmasına yol açar. Bu sebeple sorun ilk tespit edildiği zaman çözüme kavuşturmak hem kullanım hem de maliyet açısından en iyi seçenek olacaktır. Menteşeler ile ilgili sorunlar oldukça kolay açığa çıkar:

 • İki ucu da uyum içinde olmadığı için sallanan bir ekrana sahipseniz
 • Menteşeler kırıldığı için ayrılmış bileşenlerin sürtünmelerinden kaynaklı oluşan ve menteşelerin olduğu bölgeden gelen gıcırtı sesi duyuyorsanız
 • Dizüstü bilgisayarınızı kapattığınızda klavye ve ekran arasında boşluk kalıyorsa

Düzgün çalışmayan ve işlevselliğini kaybetmiş menteşeleri ve tüm Macbook tamiri işlemlerinizi KTeknik Servis  güvencesi ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 

Beylikdüzü Macbook Adaptör Tamiri ve Satışı

 

Macbook kullanıcılarının karşılaştığı bir diğer yaygın arıza ise adaptörlerde oluşan problemlerdir. Adaptörler kullanım süresi boyunca yıpranan cihazlardır. Bu sebeple bir süre sonra sürekli kullanım sonucu arızalanabilir. Ancak adaptörler ile ilgili yaşanan problemlerin yangın gibi riskli sonuçları da vardır. Bu sebeple adaptörünüz ile ilgili sorun yaşadığınızda bir an önce Macbook tamiri işleminizi yaptırmanızı öneririz. Önemli bir işin ortasındayken Macbook bilgisayarınızı fişe taktığınızda LED gösterge ışığının yanıp söndüğünü görmek hiç de hoş olmayacaktır. Adaptörünüzde meydana gelen arıza sebebiyle şarj olamayan bilgisayarınızı kullanamayacağınız için günlük işlerinizin de aksamasına neden olacaktır. Sayfamızda yer alan formu doldurarak ayrıntılı bilgi alabilir, Macbook, Macbook Air, Macbook Pro adaptör tamiri ve diğer Macbook tamiri işlemleriniz hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Beylikdüzü Macbook Ekran Tamiri Değişimi

 

   

Macbook’larda karşılaşılan ekran problemleri birkaç sebepten kaynaklanır. Macbook bilgisayarlar sağlam yapılarıyla da öne çıksa da düşme çarpma, sivri bir nesnenin teması sonucunda ekranın çatlaması, ekran kartında meydana gelen sorunlar. Düşme sonucu kırılma veya çatlama gibi problemler kolayca anlaşılabilir. Bu gibi durumlarda genel olarak ekran değiştirme işlemi yapılır. Düşmeden kaynaklı kırılma vb sorunların dışında da örneğin ekran kartından oluşan problemler gibi nedenlerden dolayı Macbook ekranınızda hasarlar ortaya çıkabilir. Ekran kartından kaynaklı problemleri ise cihazınızı açtığınız zaman ekranın görüntü vermemesinden, güç ışığının yanmasına rağmen beyaz ekran gelmesinden veya Macbook bilgisayarınız çalışır durumdayken donup kalmasından anlayabilirsiniz. KTeknik Servis uzman ekibi ile hem farklı model ve yıldaki Macbook, Macbook Air, Macbook Pro ekran tamiri hem de ekran kartı tamir hizmeti vermektedir. Böylece kısa süre içerisinde Macbook tamiri işlemlerinizi yaptırıp bilgisayarınızı konforlu bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Sayfamızda yer alan formu doldurarak dilediğiniz Macbook tamiri işlemi ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 

Beylikdüzü Macbook Anakart Tamiri

 

Anakart, bilgisayarınızda bulunan tüm bileşenlerin birbirleri ile iletişim kurmasını sağlayan devre kartıdır. Bu sebeple anakartları bilgisayarların beyni olarak da adlandırabiliriz. Haliyle bilgisayarınızın en önemli parçalarından biridir. Anakartların üzerine lehimlenmiş birçok farklı bileşeni vardır. Anakartlar bu bileşenlere sinyal, akım ve voltaj göndererek tüm üniteyi çalıştıran katmanlara sahiptir. Tüm işleyişin birbirine bağlı olup sorunsuz çalışmasından sorumlu olduğu için anakartlarda oluşan arızalar sonucunda Mac’iniz düzgün bir şekilde çalışmaz ve Macbook tamiri işlemi gerektirir. Anakartta oluşan arızaları çıplak gözle göremezsiniz ancak bilgisayarınızdaki belirtilerden anlayabilirsiniz. Şu noktalara dikkat ederek anakartınızda oluşan arızayı tespit ederek Macbook tamiri işlemine gerek olup olmadığını anlayabilirsiniz:

 • Ekranda oluşan çizgiler
 • Beyaz, gri veya boş ekran
 • Bilgisayarınıza bağlı olan cihazların çalışmaması
 • Ses, yeniden başlatma gibi temel işlevlerin gerçekleşmemesi

Bunlar ve benzeri problemlere sahipseniz cihazınızın anakartında bir sorun var demektir. Bu sorunu çözmek için ana kartınızdaki hasarı tamir ettirebilir veya değiştirebilirsiniz. KTeknik Servis müşteri memnuniyetini temel alarak geliştirdiği hizmet anlayışı ile macbook air anakart tamiri, macbook pro anakart tamiri ve Macbook anakart tamiri hizmetleri ile dizüstü bilgisayarlarınızın tüm anakart problemlerini çözerek Macbook tamiri işlemlerinizi tamamlar.

 

Beylikdüzü Macbook Klavye Tamiri

 

 

Bilgisayarlarda en çok kullanılan bir başka parça da klavyelerdir. Klavyelerde oluşan arızalar günlük hayatınızın ve işlerinizin aksamasına sebep olarak keyfinizi kaçırabilir. Bu kadar sık kullanılan tuşlar mekanik aşınmaya eğilimli oldukları için bozulabilir. Teknoloji devi Apple 2015 yılında Macbook Pro’nun diğer modellerine göre daha ince olması ve tuşların boyutlarının artması için kelebek klavye tasarımını geliştirdi. Ancak geliştirilen bu klavye teknolojisinden faydalanan bazı kullanıcılar bir kere basılan tuşların tekrarlaması veya belirli tuşlardan sesler gelmesi gibi problemlerden şikayetçi. Macbook bilgisayarlarda bulunan yapışkan tuşlar tek tek temizlenerek de Macbook tamiri gerçekleştirilebilir. Fakat klavyenizde tuşların sıkışması ya da tozlanma gibi daha kolay çözülebilen problemler dışında daha karmaşık sorunlar varsa muhtemelen değiştirilmesi gerekir. KTeknik Servis, yaşadığınız problemin durumuna göre Macbook bilgisayarlarınızın klavyelerini tamir ederek veya değiştirerek Macbook tamiri işleminizi gerçekleştirir.

 

Beylikdüzü Macbook Sıvı Teması Tamiri

 

Macbook bilgisayarınıza su veya başka bir sıvı döküldüğünde yüksek ihtimalle aniden kapanır. Macbook’unuzda oluşan sıvı hasarı genel olarak klavye, dokunmatik yüzey ve anakarttır.Dizüstü bilgisayarınız ile temas eden sıvı tuşları çalışmayan klavyelere, titreyen ekran görüntülerine, kısa devre yapan anakartlara ve sabit disk hasarlarına yol açarak Macbook tamiri gereksinimine sebep olur. Anakartta oluşan sıvı teması diğer bütün elementleri de etkilediği için bilgisayarınızda arızalara sebebiyet vermesi nedeniyle Macbook tamiri gerektirmesi kaçınılmazdır. Sıvı hasarı, dokunmatik yüzeyin tamamen bozulmasına neden olarak imleci de düzgün çalıştırmaz. Eğer Macbook bilgisayarınız sıvı ile temas ettiyse daha fazla zarar görmemesi için Macbook tamiri yaptırmadan önce şunları yapabilirsiniz;

 • Güç düğmesine basarak bilgisayarınızı hemen kapatın.
 • Macbook’unuzu kapağı açık olacak şekilde ters çevirin.
 • Bilgisayarınızı hava alan sıcak ve kuru bir bölgeye bırakın
 • Bu ilk yardım uygulamalarından sonra uzman ekibimiz ile hizmet verdiğimiz KTeknik Servis’e sayfamızda bulunan telefon numarası veya form aracılığı ile ulaşıp bir an önce Macbook tamiri gereksinimlerinizi karşılayarak cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Beylikdüzü Macbook Bakım ve Performans Hizmetleri

 

Macbook’unuzu bir süre kullandıktan sonra ilk satın aldığınız zamanda olduğu kadar hızlı çalışmadığını fark edebilirsiniz. Bilgisayarınızın istenilen hızda çalışmaması ve performans kaybı yaşaması sizin de işlerinizin yavaşlamasına sebep olurken konforsuz bir kullanıcı deneyimine sebep olur. Macbook’unuz çeşitli nedenlerden dolayı size ayak uyduramıyor olabilir. Mac’iniz eski ya da yetersiz olduğu için RAM miktarı, grafik kartı en son yazılıma yetişemiyor olması bu Macbook tamiri gerektiren sebeplerden biri olarak nitelendirilebilir. Bunun yanında Macbook’unuzda yer alan bileşenlerden birinin arızalı olması bilgisayarınızın performansını düşürebilir. KTeknik Servis, sizlere Mac bilgisayarlarınız için uzman ekibiyle birlikte bakım, performans ve Macbook tamiri hizmetleri sunar. Sayfamızda bulunan ‘’hemen ara’’ butonuna tıklayarak veya iletişim formunu doldurarak Macbook tamiri ihtiyaçlarınız için bize kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Beylikdüzü Apple MacBook Yükseltmeleri

 

Apple MacBook Modelinize göre Ram (bellek) ve HDD (Harddisk) yükseltmesi yapabilir, cihazınızın performansını arttırabilirsiniz. Apple MacBook Air cihazlar için sadece HDD harddisk yükseltmesi yapılabilmekte ve bu yükseltme sadece 2017 öncesi cihazları kapsamaktadır.

741 kez ziyaret edildi, bugün 1 ziyaret yapıldı

Arşivler

Kategoriler

Sepet
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare